Užsienio lietuviai kuria bendruomenes ir gyvena lietuviškai

Jeigu gyvenate užsienyje, tokiu atveju siūlome Jums ne tik geriau pažinti tos šalies kultūrą, kurioje nusprendėte gyventi, tačiau palaikyti artimus santykius su lietuviais, kurie taip pat nori likti Jūsų gyvenimo dalimi. Užsienio lietuviai labai dažnai jungiasi į bendruomenes, kurios vieningai gyvena siekdamos santarvės ir džiaugsmo, taip pat, puoselėdamos lietuviškas tradicijas.

Pirmiausia reikia plačiau pasidomėti, ar Jūsų šalyje yra užsienio lietuvių bendruomenė. Daugelyje yra, tačiau tikrai ne visos yra aktyvios ir pasiruošusios atverti savo duris dar plačiau. Taigi, galite būti iniciatorius, kurie kaip tik skatins kuo daugiau įsitraukti į veiklas kitus ir galite būti tas žmogus, kuris suburs lietuvius konkrečioje šalyje. Taigi, jeigu tokios bendruomenės nėra – puikiai galite tapti jos kūrėju. Taip pat labai svarbu apsibrėžti konceptą, kuriuo link judama. Daugeliu atveju bendruomenės susitinka tuo pačiu laiku, o susitikusios mini konkrečias šventes, taip pat, stengiasi palaikyti santykius su lietuviais, taigi, ne tik tarpusavyje bendrauja, tačiau tuo pačiu ir domisi, diskutuoja apie tai, kas vyksta šalyje. Žinoma, nebūtina lankytis kiekviename užsiėmime, tačiau dažniausiai aktyvesnis dalyvavimas padeda būti bendruomenės dalimi ir sėkmingai ją plėsti.

Jeigu Jūsų mieste yra ne viena bendruomenė, tokiu atveju tai puiku, kadangi galite dalyvauti tokioje, kuri jums labiausiai patinka. Dažniausiai nuo buvimo kartu stabdo narystės mokestis, tad labai puiku, kai galima visiškai nemokamai sudalyvauti veiklose. Taip pat siūlome plačiau pasidomėti pačia bendruomenės koncepcija, kuri taip pat gali būti labai įvairi. Galiausiai, kai kurių poreikius paprasčiausiai apibrėžia lokalizacija, kadangi norisi leisti laiką tokioje vietoje, kuri yra kuo arčiau namų ir į kurią patekti Jums nebus sudėtinga.

Užsienio lietuviai tikrai labai vieningi ir daugelis pastebi, kad lietuvių bendruomenės yra vienos stipriausių ir būtent jos dažniausiai padeda palaikyti kuo artimesnius santykius su tautiečiais, tuo pačiu padeda palaikyti tradicijas, kurias reikia puoselėti. Juk tik žinodami savo tapatybę galime būti laimingi žmonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *