Paskola užsienyje gyvenantiems lietuviams

Paskolos gyvenantiems užsienyje 2019-2020

Daug mūsų tautiečių gyvena užsienyje. Anglija, Airi, Norvegija, Švedija, Vokietija – tai tik kelios šalys, kuriuose yra apsistoję tūkstančiai mūsų šalies piliečių. Bet jų saitai su Lietuvos valstybe niekada nesuyra ir negali suirti. Nei dvasiškai, nei materialiai, Lietuva emigrantų niekada nepaliks, net jei emigrantai patys gali (laikinai?) palikti mūsų valstybę.

Bet ir tuomet – kiek tame yra tiesos? Dešimtys tūkstančių emigrantų kiekvieną mėnesį siunčia savo artimiesiems sunkiai užsienyje uždirbtus pinigus ir taip prisideda prie mūsų ekonomikos augimo. O prireikus pagalbos emigrantams, jie gali drąsiai kreiptis į Lietuvą ir tikėtis pagalbos. Šiuo atveju pakalbėsime apie labai konkrečią pagalbos formą – paskolas gyvenantiems užsienyje.

Tai yra viena iš pagalbos formų dėl kurių kiekvienas lietuvių emigrantas gali kreiptis į gimtinėje esančius kreditorius. Gali būti skirtingas tokių paskolų poreikis, skirtingos to kreipimosi priežastys ir ne visos jos būtinai reiškia problemą. Kai kuriems užsienyje gyvenantiems tautiečiams tai tiesiog yra galimybė įsigyti būstą, todėl emigrantams paskola būstui gali būti labai realus sprendimas, kuris nereiškia jokios bėdos.

Bet paskola gyvenantiems užsienyje tautiečiams gali reikšti ir kiek stipresnį poreikį. Sunkiai apsiverčia liežuvis sakyti, kad būstas gimtinėje nėra svarbus poreikis, bet tai tikrai nėra tas pats, kas išgyvenimo klausimas. O dėl pastarojo būna, kad emigrantai tikrai kreipiasi, nes ne visada ir ne viskas gali eiti kaip iš pypkės emigracijoje gyvenantiems lietuviams.

Galima šias skirtingas situacijas atskirti taip: yra paskolos dirbantiems užsienyje ir paskolos gyvenantiems užsienyje. Pirmuoju atveju, jei paskolos yra ieškoma, tai dažniausiai yra minėtoji būsto paskola. Tuo tarpu antruoju atveju, mes kalbame apie platesnį spektrą paskolų, nuo greitųjų kreditų iki paskolų refinansavimo. Bet tokia atskirtis – labai trapi, nes dirbantys užsienyje juk ten ir gyvena, taip?

Bet net nekreipiant jokio dėmesio į šią skirtį, reikia paminėti, kad paskolos emigrantams Lietuvoje yra suteikiamos bet kuriuo atveju ir bet kokios formos. Esate emigrantas ir ieškote kur gauti greitąjį kreditą? Jokių bėdų – emigrantams yra taikomos tokios pats sąlygos kreditui gauti kaip ir bet kuriam Lietuvos piliečiui, kad ir kur jis begyventų. Tas pats galioja ir kalbai pasisukus apie bet kokios formos ilgalaikes paskolas ar kitus įsipareigojimus.

Todėl paskolos dirbantiems užsienyje emigrantams gali būti viena iš pagalbos formų. O kai kurie užsienio lietuvių rėmimų fondai gali būti net linkę finansuoti dalį jūsų įsipareigojimo, jei tik į juos kreipsitės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *